Działamy i będziemy działać.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na nasz profil gdzie zamieszczamy bieżące informacje  https://www.facebook.com/FnB.Lodz/

Opublikowano Publicystyka | Dodaj komentarz

Biesiada zamiast bomb

Nowy tekst o naszej akcji do poczytania w Miasto Ł http://lodzkagazeta.pl/biesiada-zamiast-bomb/

Opublikowano Publicystyka | Dodaj komentarz

FNB Łódź sezon 2012/2013

3Już 12 sezon rozdawaliśmy w okresie jesienno/zimowym gorące posiłki dla najuboższych mieszkańców naszego miasta.  Ponad 2000 obiadów na miejscu i na wynos otrzymali wszyscy chętni, którym trudno jest związać koniec z końcem. Ludzie starsi, których praktycznie całe emerytury idą na czynsz i leki, bezrobotni czy  osoby samotnie wychowujące dzieci-  oni wszyscy potrzebują naszej solidarności i podania pomocnej dłoni. W tym sezonie dzięki napływowi nowych wolontariuszy, a szczególnie osób zawodowo zajmujących się gotowaniem, udawało się nam przyrządzać za każdym razem kilka naprawdę urozmaiconych i pysznych dań.  Tradycyjnie też  kilkukrotnie rozdawaliśmy odzież i owoce. Oprócz niesienia pomocy każda z naszych akcji miała też charakter informacyjny i polityczny. Wszystkie serwowane posiłki są wegeńskie, gdyż uważamy taką dietę za zdrowszą i bardziej sprawiedliwą w stosunku do świata przyrody i zwierząt.  Pokazujemy też, że mała grupka ludzi potrafi za niewielką sumę i z pomocą drobnych sprzedawców nakarmić w sezonie setki osób. Ten fakt powinien dotrzeć do polityków i naszych samorządowców, którzy marnują ogromne kwoty pieniędzy na własną megalomanię. Drogie samochody, wycieczki służbowe do ciepłych krajów, laptopy czy kupione niegdyś przez urząd miast w Łodzi złote pióra pokazują, jak władza potrafi być w sobie zadufana.

Ten sezon dobiegł już końca, ale jesienią powrócimy, by tak jak już od lat podzielić się z innymi i pokazać, że wzajemna pomoc jest podstawą naszego człowieczeństwa. Do zobaczenia i mamy nadzieję, że przyłączycie się do nas!

https://www.facebook.com/FnB.Lodz

https://fnblodz.wordpress.com

Opublikowano Informacje | Dodaj komentarz

USA: Kary za dokarmianie bezdomnych

W USA zaczął obowiązywać zakaz dokarmiania bezdomnych. Za złamanie przepisu grożą mandaty – informuje RMF FM. Stało się tak z inicjatywy władz miast, które (rzekomo) „nie mogły sobie poradzić z kontrolą jakości jedzenia trafiającego do bezdomnych.” Najdalej poszedł burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, którego zakaz dotyczy nie tylko bezdomnych na ulicy, ale także tych z noclegowni.

Wprowadzenie zakazu spotkało się z protestami organizacji praw człowiek i zarzutami o bezduszność. Niemal natychmiast nowe prawo zaskarżono też w sądach kilku stanów. Protestujący domagają się zmiany przepisów i anulowania wysokich kar tym, którzy je złamali. Głośny jest przykład mieszkanki Filadelfii ukaranej mandatem w wysokości 600 dolarów za dokarmianie bezdomnych i ubogich dzieci z sąsiedztwa – dodaje stacja.
Czytaj dalej

Opublikowano Publicystyka | Otagowano | Dodaj komentarz

Przyłącz się do nas

– przyłącz się do pomocy w rozdawaniu lub przygotowaniu posiłków (raz na tydzień, raz na miesiąc, raz na sezon),
– kup lub przekaż nam niepotrzebne warzywa, przyprawy, kasze itp.
– kup lub przekaż naczynia jednorazowe,
– wesprzyj akcję finansowo (każdy grosz pozwoli wydać jeszcze więcej posiłków),
– przeprowadź zbirókę ubrań lub pieniędzy w pracy, szkole czy w śród znajomych,
– udostępnij kuchnie do gotowania (raz na tydzień, raz na miesiąc, raz na sezon),
– pomóż nam przewieź garnki w niedziele rano z kuchni w miejsce rozdawania.

Opublikowano Informacje | Dodaj komentarz